13 komentarze
 1. Mój mały oglądał kiedyś bajkę, a tam tekst: "oni będą się seksić". Dodam, że to było na kanale z bajkami dla dzieci w wieku szkolnym, bodajże około godziny 18-19. Z ciekawości zerknęłam na kolejne odcinki - było o homoseksualistach, o prezerwatywach... Po trzecim dałam sobie spokój :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Miałam dzisiaj napisać o tuszu do rzęs, ale po Twoim poście chyba zmienię zdanie. Dobry temat, wymagający dyskusji. Pozwolisz, że się zainspiruję?

  OdpowiedzUsuń
 3. Masz nietety racje, robi sie coraz gorzej. Mi w pamieci utkwila juz stara dosyc reklama tabletek wczesnoporonnych z superbohaterem w tle, puszczanych o roznych porach :/ Od tego czasu chyba reklamotworcom puscily hamulce zupelnie :/

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety muszę się z Tobą zgodzić. Jest źle, ale będzie jeszcze gorzej. Jak oglądałam kiedyś z dziećmi bajki, które są puszczane na kanałach dla dzieci, to się przeraziłam. Włączam im teraz te stare bajki, na których ja się wychowałam " Gumisie", "Muminki", "Reksio" itd. Dzieci są zachwycone, a ja nie muszę dziecku w wieku 4 lat tłumaczyć znaczenia słowa "dziwka".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja na szczęście jestem prawie zawsze w domu i kontroluje bajki moich dzieci, ale co mają zrobić rodzice którzy nie mają takiej możliwości???
   Masz rację musimy się przygotować na to że będzie jeszcze gorzej :/

   Usuń
 5. No niestety większość już przywykła do takich reklam przesyconych sexem i ciężko coś teraz z tym zrobić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. racja, straszne jest to ogólne przyzwolenie.

   Usuń
 6. Gratuluję podejścia do tematu. Teraz nikt dzieci nie uczy co to jest np współczucie i tym podobnych cech. Nie jesteś zimny jak lód to nie dajesz sobie rady w świecie współczesnym.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo chciałabym zaprzeczyć ale nie mogę, bo masz rację. Z kanałów dla dzieci (których mamy chyba ponad dziesięć) pozwalam oglądać dzieciom tylko dwa. Te dla maluszków. Resztę niestety zdecydowałam się zablokować. Dlaczego? Z powodu nagości, wulgaryzmów, braku szacunku do siebie samego i do innych osób. O innych programach juz nie wspomnę. Teraz już wszystko trzeba mieć pod kontrolą ...

  OdpowiedzUsuń
 8. Tak!!! Wszyscy macie rację. "Za dużo sexu w programach dla dzieci". Ale całego świata nie zmienimy, co nie znaczy "nie róbmy nic". Wydaje mi się że jeśli dziecku pokażemy i wyjaśnimy co na tym QREWSKIM Świecie jest dobre a co złe, to nie będą zaskoczone obrazami typu - Daj "panowie" całują się na ulicy- (co niestety staje się coraz częściej spotykane), ale przejdą obojętnie ZE ŚWIADOMOŚCIĄ ŻE TO NIE TAK JAK BYĆ POWINNO. Co jest dobre a co złe niestety musimy określić sami i to najlepiej na podstawie własnych obserwacji (oby nie doświadczeń), a nie sugerowanych przez: POLITYKÓW, MEDIA, KSIĘŻY itp. Dziękuję. Takie jest moje zdanie.

  OdpowiedzUsuń
 9. ja już to obserwuję od jakiegoś czasu. dziś dziewczynki już nie bawią się lalkami, nie żyją w swoim dziecięcym świecie - dziś "wyrywają" chłopaków i robią dzióbki na zdjęciach (wydymając wargi) - ech....ubolewam nad tym baaardzo. dobry tekst

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I na domiar tego nawet dobrze zatęsknić za dzieciństwem nie będą mogły... od zawsze dorośli, ech. Dzięki za komentarz.

   Usuń

Miło mi, że poświęcasz swój cenny czas na napisanie tych kilku słów.
Dziękuję.