9 komentarze
 1. No świetna recenzja :)) O wiele bardziej wiarygodna i przekonująca.

  OdpowiedzUsuń
 2. Moje dwie kuzynki czytają te przygody swoim pociechą . Ja też mam je w planie kupić,ale może się jeszcze wstrzymam jak syn skończy ze 3latka.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja kupiłam z nadzieją, że uda mi sie przekonać syna ze szkola moze być ciekawa;) Mackowi baaardzo podobają się przygody Mikołajka i reszty bohaterów więc jestem na dobrej drodze. Brawa dla autorów za kolejną genialną książke!:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Na rynku jest dużo książek dla dzieci i młodzieży, ale Seria Mikołajkowych przygód jest naprawdę wyjątkowa. U mnie w domu mikołajek gości od wielu lat, teraz zaczęłam z córką szkolne przygody... i nadal jestem pełna podziwu, dla uutorów za ciągle świeże, nowe i ciekawe pomysły! Polecam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Wszystkie książki z Mikołajkiem są niesamowite, ale ta jakoś szczególnie przypadła nam (mnie i moim dzieciakom) do gustu! Ostatnio jak byliśmy u mojej kuzynki to moje dzieciaki polecały dzieciom kuzynki tą książkę i powiedziały, że to wstyd nie znać Mikołajka a zwłaszcza jego szkolnych przygód. Ja podzielam zdanie moich pociech, to wstyd nie znać Mikołajka!

  OdpowiedzUsuń
 6. Doskonała książeczka dla dzieciaków w wieku wczesnoszkolnym, a także dla przedszkolaków! Jest bardzo ciekawa, zabawna, wciągająca, nie zawiera przemocy, pisana bardzo ładnym językiem. Oprócz tego wydana jest niezwykle estetycznie, twarda oprawa idealnie nadaje sie dla dzieci, ilustracje są kolorowe i śliczne a każda strona książki stylizowana jest na zeszyt szkolny i posiada linie. Nie mam własnych dzieci, ale jestem studentką pedagogiki i często z dzieciakami w wieku wczosnoszkolnym pracuje. Z przyjemnością wykorzystam tą pozycje na zajęciach z dziećmi. Myślę, ze będą zachwycone a ja będę mogła zaangażować je w glośne czytanie, bo książka napisana jest śliczną, dużą czcionką. Polecam bardzo serdecznie i pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetny pomysł z tą recenzją. Może ja też będę zachęcać moje dzieci do pisania takich mini opinii, bo to fajny sposób, żeby szlifować pióro :) Ulubienicą mojej córki jest Ludeczka. Dlaczego? Chyba przez to, że ona to zawsze ma gotowe pomysły na każdą okazję;) Wszyscy polubiliśmy szkolne przygody Mikołajka, są bardzo przyjemne wizualnie, a w kwestii samych przygód to Mikołajek jak zwykle stara się, żeby żaden czytelnik się nie zanudził :) Ja, Nelka i Nikoś możemy szczerze polecić, zwłaszcza teraz przed rozpoczęciem roku szkolnego.

  OdpowiedzUsuń
 8. Książka jest super, byłam w lekkim szoku jaka jest masywna, kiedy do mnie dotarła. Dziecię popatrzyło na mnie z przestrachem :) ale otwarło, a tam duże litery, ilustracje, kolory. Czytamy - trochę ja, trochę córa (właśnie się uczymy czytać płynnie na głos). Do tego celu świetnie się nadaje.
  Ewka

  OdpowiedzUsuń
 9. To prawda, duże litery znakomicie ułatwiają naukę czytania - z naszym przypadku to jest akurat utrwalanie wiadomości zdobytych w szkole, ale działa świetnie! :)
  A przygody Mikołajka naprawdę wciągają. Podane w piękny, przystępny sposób (ach, te niby liniowane strony!), mówią o normalnym życiu dzieciaków i to chyba jest w nich najfajniejsze. Szkoła, kumple z podwórka, rodzina - moje pociechy uwielbiają o tym czytać! :) Polecam, nie tylko rodzicom urwisków!

  OdpowiedzUsuń

Miło mi, że poświęcasz swój cenny czas na napisanie tych kilku słów.
Dziękuję.